Sa oled siin

Ametnike välitööd: homne hea elukeskkond algab tänastest kavadest

15. august 2019 - 16:02

Tulevikus kvaliteetsete teenuste kättesaadavuse tagamine Kagu-Eestis eeldab uuenduslike lahenduste otsimist juba täna.


Ametnike välitöödel toimunud regionaalse vaate ja teenuste seminaril Väimelas pakuti välja lahendusi teenuste edendamiseks Kagu-Eestis. Rahandusministeeriumi regionaalvaldkonna asekantsleri Kaia Sarneti sõnul on maapiirkondades teenuste osutamisel suurimad väljakutsed hajaasustus ning muutused rahvastikus.

„Seminaril kõlanud uuenduslikud lahendused eeldavad valmisolekut paindlikeks teenuste osutamise pilootprojektideks,“ ütles Sarnet. „Avalik sektor peaks olema valmis erinevateks lahendusteks, võttes arvesse Kagu-Eesti eripära ja olemasolevaid ressursse.“

Aruteludel käidi välja ideid nii hooldekodude teenuse lihvimiseks kui ka ühistranspordisüsteemide paremaks ühendamiseks, et parandada inimeste liikuvust kodu, töö ja keskuste vahel. Kõlapinda leidsid ka ideed integreeritud ametikohtadest lähikeskustes, samuti kättesaadavam internetipõhine alg- ja alushariduse omandamise võimalus. Ühe ettepaneku järgi võiks unustuse hõlma vajunud piimapukkide süsteemi ellu äratada ja asendada pakiautomaatide süsteemiga. See idee läks seminarilt ka edasiarendamisele täna alanud loometalgutele Vunki mano! Tõrvas.

Ametnike välitööd toovad ühise laua taha Kagu-Eesti kohalikud omavalitsused ja eestvedajad ning ministeeriumid ja riigiametid. Välitööde programmi käigus 8.–16. augustini räägitakse läbi vastastikused ootused ja võimalused Kagu-Eesti arengueeldusi parandada.

Veel uudiseid samal teemal

19.09.2019|Rahandusministeerium

Valitsus nimetas omavalitsuste esindajad Euroopa Liidu regioonide komiteesse

Valitsus kiitis heaks kandidaadid, kes esitatakse kohalike omavalitsuste teemal kaasa rääkimiseks Euroopa Liidu regioonide komitee liikmeteks aastateks 2020-2025. Kandidaadid esitas valitsusele Eesti linnade ja valdade liit.

17.09.2019|Rahandusministeerium

Jaak Aab arutab Harjumaa omavalitsusjuhtidega lähiaja plaane

Riigihalduse minister Jaak Aab tutvustab kolmapäeval, 18. augustil Harjumaa omavalitsuste liidule haldusreformi tulemusi, kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse uuendamise plaane ja riigireformi peamisi eesmärke.