Sa oled siin

Aab tutvub teisipäeval Narva tööstuspargi ning kultuuri- ja ettevõtluskeskusega

14. oktoober 2019 - 17:21

Riigihalduse minister Jaak Aab külastab teisipäeval, 15. oktoobril riigilt investeeringuteks toetust saanud Narva tööstusparki ja sealseid ettevõtteid. Samuti tutvub minister Narva kultuuri- ja ettevõtluskeskuses asuva Vaba Lava, Eesti keele maja ja loomeinkubaatoriga OBJEKT.


„Ida-Virumaa on piirkond, mille arengu toetamiseks on riik arvestatavalt panustanud ja teeb seda ka edaspidi,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Kui vaadata kõikide ministeeriumide investeeringuid, mis Ida-Virumaal perioodil 2016-2019 on otsustanud, siis on nende maht ligikaudu 200 miljonit eurot. Suuremad investeeringud tehti hariduse- ja sotsiaalvaldkonnas, kus ligi 80 miljonit eurot suunati koolivõrgu korrastamiseks, tervisekeskuste infrastruktuuri rajamiseks ning keskhaigla infrastruktuuri kaasajastamiseks. Piirkondade konkurentsivõime tugevdamiseks suunati investeeringuid 25 miljonit eurot ning jalg- ja rattateede rajamiseks 8,7 miljonit eurot.“

Lisaks on riik 10. aasta jooksul Ida-Virumaal toetanud 13 tööstustaristu projekti summas 15,5 miljonit eurot. „Selle käigus on maakonda tekkinud või oluliselt edasi arendatud üheksa olulist tööstusala, mille raames neli riigi- ja kohaliku omavalitsuse koostöös arendatud tööstusparki. Väga oluline on tekitada Ida-Virumaale ka uusi alternatiivseid töökohti, mis ei ole otseselt seotud põlevkivisektoriga,“ rääkis Aab. 

Spetsiaalselt piirkonna vajadustest lähtuvalt kokku pandud Ida-Virumaa programmiga soovitakse kaasa aidata maakonna majanduse elavdamisele. Programmi eelarve on aastani 2023 planeeritud ligemale 4 miljonit eurot aastas, järgmisel aastal on see 5,1 miljonit.

Seni on programmiga toetatud näiteks piirkonda töökohti loovaid tööstusettevõtteid ja pakutud nõustamist ettevõtete tootmise digitaliseerimiseks. Teenussektori arendamiseks, aga ka piirkonna atraktiivsuse tõstmiseks, on toetatud nii Viru Filmifondi tegevust kui ka suurüritusi nagu näiteks „Kremli ööbikud“, „Mägede hääl“ ja Narva Energiajooks. Uusettevõtluse arendamisse panustatakse läbi Startup Estonia tegevuse laiendamise Ida-Virumaale.

Minister Aab külastab teisipäeval Narva tööstuspargis asuvat veepuhastussüsteemide tootmisega tegelevat Westaqua-Invest OÜ-d, keda riik on Ida-Virumaa programmi kaudu investeeringuks toetanud ligi miljoni euroga. Aab külastab ka metallitööstusettevõtet Well Technology OÜ-d ja Narva kultuuri- ja ettevõtluskeskuses asuvat loomeinkubaatorit OBJEKT. Viimane on loodud visuaalse multimeedia ettevõtete toetamiseks, kus ollakse abiks nii taristu kui ka nõustava meeskonnaga. Ministrile tutvustakse keskuse tegevust ja koostööprojekte, sh tehakse ülevaade koostööst Start-up Estoniaga.

Lisaks tutvub minister kultuuri- ja ettevõtluskeskuses asuva Vaba Lava ning Eesti keele majaga.


Väljasõidu ajakava:

11.30-12.30 – Kohtumine Narva linnavolikogu esimehega Peetri plats 1 volikogu hoones

14.00-15.00 – Kultuuri- ja ettevõtluskeskuse külastus. Vaba Lava Narva, Eesti keele maja ja Loomeinkubaator OBJEKT

15:15-16:00 – Well Technology OÜ külastus

16:00-17:00 – Westaqua-Invest OÜ (kaubamärk Aquaphor) külastus

 

Lisainfo:
Kea Kohv
Riigihalduse ministri nõunik
tel 5363 7341
Kea.kohv@fin.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.05.2020|Rahandusministeerium

Rail Balticu kohtulahendi valguses kaalutakse Pärnu maakonnaplaneeringu uuendamist

Tulenevalt riigikohtu otsusest kaalub rahandusministeerium koostöös teiste ministeeriumitega esmajärjekorras Pärnu maakonnaplaneeringu uuendamist, mille raames viiakse läbi Rail Balticu trassi ehitamiseks asjakohane mõjude hindamine Luitemaa Natura ala piirkonnas.

20.05.2020|Rahandusministeerium

Jaak Aab: riik saab omavalitsuste koostööd toetada hea seadusandlusega

Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse (KOKS) eksperdikomisjon otsis eilsel kohtumisel võimalusi, kuidas seadusega oleks võimalik toetada omavalitsuste koostööd.