Sa oled siin

Aab: riigi tugi julgustas tehase omanikke tegema Kundasse suurt investeeringut

18. september 2019 - 13:34

Riigihalduse minister Jaak Aab avab täna, 18. septembril Kundas asuva AS-i Estonian Cell puitmassitehase uuendatud osa ja veepuhastusjaama. Piirkonnas ligi sajale inimesele tööd pakkuv ettevõte investeeris uuendusteks ligikaudu 20 miljonit eurot.


„Kundas uuendatud tehast avav Estonian Cell oli üks ettevõtetest, kes taotles riigilt võimalust saada soodusaktsiisimääraga elektrit,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Nimelt võttis eelmine valitsus vastu seaduse, mis annab suurte elektrikuludega tööstusettevõtetele selleks võimaluse. Tänu sellele kehtib Estonian Cellile alates käesoleva aasta algusest senise 4,47 euro asemel 0,5 eurone aktsiisimäär, mis oli ettevõtte sõnul neile suureks motivatsiooniks tehase arengusse investeerimiseks.“ Samasugust soodustust on võimalik taotleda ka teistel ettevõtetel, kes kriteeriumitele vastavad. Seejuures nii elektri- kui ka gaasi suurtarbijad ehk vastava aktsiisi suurmaksjad.

Estonian Cell on piirkonnas üks suuremaid tööandjaid ning märkimisväärne investeering Kundas asuva tehase arendamiseks avaldab kohalikule tööhõivele kindlasti positiivset mõju. „Teadupärast on tööpuudus sageli just üheks peamiseks põhjuseks, miks maapiirkondadest linna ära kolitakse. Seetõttu on väga hea meel näha, et riigi abi on olnud tulemuslik ning julgustanud ettevõtjaid tegema suuri investeeringuid Tallinnast ja Harjumaalt kaugemale,“ ütles minister Aab.

Suure energiakuluga ettevõtete toetamiseks kaalub valitsus elektri- ja gaasiaktsiisi soodusmäärade tarbijate ringi laiendamist. Valitsus on kokku leppinud, et vastav analüüs koostatakse 2020. aasta veebruariks.

Veel uudiseid samal teemal

12.11.2019|Rahandusministeerium

Rahandusminister Helme: Auvere jaam alustab taas tööd selle nädala lõpus

Eesti Energia üldkoosolekut esindav rahandusminister Martin Helme kohtus täna Auveres kontserni juhtkonna, ametiühingute ning Auvere elektrijaama ehitanud General Electricu esindajatega. Ministri hinnangul on Eestile jätkuvalt oluline säilitada energiasõltumatust tagav juhitav tootmisvõimsus.

23.08.2019|Rahandusministeerium

Martin Helme: et Eestil läheks hästi, peab Eesti Energia olema edukas!

Rahandusminister Martin Helme esines täna Lääne-Virumaal toimunud Eesti Energia ASi suveakadeemial ettekandega, kus tutvustas riigi kui omaniku ootusi riigiettevõttele järgmisteks aastateks.