Sa oled siin

Aab: Rakveres ja Jõhvis nüüd olemas riigimajad

16. oktoober 2020 - 15:14

Täna avati ametlikult Rakveres ja Jõhvis riigimajad. Mõlemas maakonnakeskuses osutavad kokku 180 riigitöötajat erinevaid riigi teenuseid kohalikele just selleks kaasajastatud hoones.

Minister Aab rõhutas, et riigiga peab saama asju ajada mugavalt ja lihtsalt ning see on üks põhjuseid, miks riigimaju rajatakse maakonnakeskustesse. „Esimeste seas uksed avanud Rakvere ja Jõhvi riigimajad on teenäitajad järgmistele riigimajadele, kuidas tuua riigi teenused kodanikule ja ettevõtjale lähemale,“ ütles minister hoonete ja selle töötajatega tutvudes. „Ühes hoones tekib rohkem võimalusi erinevate teenuste paindlikuks osutamiseks. Nendes majades on koostööd tunda igal sammul, mis toetab nii paremat teenust, kontoritöö tegemist kui ka kaugtöötamist.“

Rakveres Kreutzwaldi tänav 5 ja Jõhvis Pargi tänav 15 paiknevate riigimajade loomisega alustati 2019. aastal. Nendes hoonetes töötasid riigiasutused vaid osades ruumides ning sinna üle viidud  asutustega võeti nüüd mõlemas kasutusele ligi 900 m2 eelnevalt kasutama pinda. Rakveres toodi majas juba töötavatele asutustele lisaks seni Võidu 38 kortermajas paiknenud Põllumajandusamet ning Põllumajanduse- ja Registrite Informatsiooni Amet (PRIA) ning pealinnast üle toodud Eesti Geoloogiateenistus. Jõhvis koliti hoones töötavatele riigiasutustele juurde seni Viru 5a tegutsenud Veterinaar- ja Toiduamet, PRIA ning Põllumajandusamet. Mõlemas linnas on senise kahe maja asemel nüüd üks optimaalse ruumikasutusega hoone.

Rakvere riigimajas on tööruumid 13 asutusele 99 töökoha ja kuue kaugtöökohaga ning Jõhvi riigimajas seitsmele asutusele 82 töökohaga. Lähitulevikus rajatakse Jõhvi, Keskväljak 1 veel üks riigimaja sotsiaal-, haridus-, justiits- ja rahandusministeeriumi valdkonna asutustele koos kaugtöökohtadega. Ka Rakveres pole kõik riigiasutused veel ühel aadressil ja tulevikus peab sellele leidma lahenduse.

„Valitsuse personalipoliitika toetab riigitööle võtmist üle Eesti kui töö iseloom seda võimaldab. Kaugtöökohad riigimajades võimaldavad kohalikel töötada distantsilt oma maakonna riigimajas. Selleks on loodud töökoht, turvaline internetiühendus ja vajalikud töötingimused. Ehk töö tõttu ei pea ära kolima ning noored saavad oma tulevikku planeerida Virumaal.“

Hoonete riigimajadeks kohandamisel kaasajastati siseviimistlus ning kohandati tehnovõrgud. Rakvere projekti eelarve oli 0,8 miljonit eurot ja Jõhvis 0,5 miljonit eurot. Mõlema riigimaja rajamisega hoiab riik tulevikus kokku ligi 1,3 miljonit eurot vabanevate hoonete remondi arvelt. Lisaks lisanduvad vabanevate hoonete müügitulud. Seega on asutuste kokku toomisega sääst märkimisväärne.

Riigimajade projekt on osa riigireformi tegevustest. Seda viiakse ellu rahandusministeeriumi, Riigi Kinnisvara ASi, ministeeriumite, riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste koostöös. Möödunud aastal valmis esimesena Viljandi riigimaja. Lisaks sel aastal valminud Rakvere ja Jõhvi riigimajadele valmivad järgmisel aastal Jõgeva, Rapla ja Pärnu riigimajad. Kõik riigimajad on kavas valmis ehitada 2026. aastaks. Tulevikus kaasatakse võimalusel riigimajja ka kohalike omavalitsuste sarnased teenused.

Vaata fotosid riigihalduse ministri külastusest Rakvere ja Jõhvi riigimajja  https://www.dropbox.com/sh/w978mj7a781k9gf/AACXVPhTX3dXwH5qMkRkKeema?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

14.10.2020|Rahandusministeerium

Aab: riigireformi tegevused on jätkuvalt töös

Täna toimunud riigireformi koordinatsioonikogu koosolekul tehti vahekokkuvõte riigireformi tegevustest ja arutati edasisi samme.

16.09.2020|Rahandusministeerium

Omavalitsuste tulubaas on stabiliseerumas

Valitsuskomisjon ja Eesti Linnade ja Valdade Liit arutasid 15. septembril kohalike omavalitsuste 2021. aasta eelarve kavandamise küsimusi.