Sa oled siin

Aab: koroonaviiruse võimalikuks leviku ohuks peavad valmis olema kõik

5. märts 2020 - 9:01

Riigihalduse minister Jaak Aab soovitab kohalikel omavalitsustel valmis olla koroonaviirusega tegelemiseks. Tema sõnul tuleb aegsasti ette valmistuda juhuks, kui viirus hakkab levima siseriiklikult.

„Saatsin kohalikele omavalitsustele kirja, kus palusin vaadata üle kriisiolukordadeks valmistumise kavad ja igapäevased tegevused, mis tagavad elanike turvalisuse ning kaitstuse,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Nii praegu kui ka tulevikus on oluline, et oleksime valmis olukorra halvenemiseks ja sellega hakkama saamiseks. Just valmisolek tagab hädaolukordadega toimetuleku, olgu selleks kriisiks koroonaviirus või ootamatu torm.“

Aabi arvates on valitsus ja valitsusasutused reageerinud ülemaailmsele viiruspuhangule tõhusalt ja toimekalt. „Haridus- ja teadusministeerium levitas koolidele terviseameti suunised nii eesti kui ka vene keeles. Muuhulgas öeldi ka välja, et riskipiirkondasid külastanud õpilased võiksid jääda pärast reisi kaheks nädalaks koju. Selline julgustamine ja teavitamine on ministeeriumi poolt oluline,“ tõi välja Aab.

Sotsiaalministeerium teavitas sotsiaal- ja hooldekandeasutusi. Minister Aabi sõnul on nüüd oluline, et need kohapeal ka tõsiselt läbi mõeldakse. „Tahan rõhutada, et suur roll on olnud just sotsiaalminister Tanel Kiigel. Tema juhtimisel kogunes kiiresti töörühm, mis pani kokku suunised koroonaviirusega tegelemiseks. Praeguseks hetkeks on paigaldatud täiendavad desinfitseerimisvahendid, teavitatud elanikke ja kohtutud erinevate osapooltega, et paika panna ülesannete jaotus ja koostöö. Tänaseks on kindlaks tehtud, et Eesti rahvusvahelistel lennujaamadel ja sadamatel on olemas termokaamerate kasutamise võimekus.“

Terviseamet hindab Eestis haiguse leviku tõenäosust madalaks. Sellegipoolest tasub jälgida üldiseid suunised, kuidas iga elanik ise saab aidata kaasa, et Eestis kriisiolukorda ei tekiks. Need juhised ning kõik muu oluline teave on leitavad terviseameti kodulehel www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus. Lisaks soovitab välisministeerium kõigil reisijatel oma reis registreerida veebilehel - reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/.  Registreerimise aitab reisijale tagada tõhusa konsulaarkaitse ja –abi.

Veel uudiseid samal teemal

09.04.2020|Rahandusministeerium

Valitsus kiitis heaks riigihangete seaduse muudatused

Valitsus kiitis heaks riigihangete seaduse ja kunstiteoste tellimise seaduse muutmise.

08.04.2020|Rahandusministeerium

Aab: alates eilsest on apteekides müügil näomaskid

Apteekidesse saabus müüki 2,5 miljonit kaitsemaski. Tegemist on individuaalse hügieenilise kaitsevahendiga, mitte meditsiinilise kirurgimaskiga.