Sa oled siin

Täiendused registris alates 22.02.2020

Alates 22.02.2020 on registris mõned funktsionaalsed ja koormust optimeerivad täiendused: 

  • Hanke otsingusse lisandus andmebaasi koormuse optimeerimiseks kiirotsingu sektsioon. Uus nõue on, et hanke otsingu teostamiseks peab vähemalt üks otsitingimus olema valitud kiirotsingu sektsioonist. Kuna registri andmebaas on väga mahukas (alates 2007) ja otsitingimusi on palju, siis 2 või 3 erineva sektsiooni tingimustega otsing üle mitmete aastate tekitas süsteemile koormuse, mis takistas teiste kasutajate tööd.  Vaikimisi on määratud avaldatud hangete periood viimased 30 päeva. Vajadusel saab perioodi pikendada, kuid korraga mitte üle 12 kuu. Hanke nime järgi otsides soovitame kiireimat viisi ehk kasutades paremal ülanurgas luubi all olevat otsingut.
  • Avatud hankemenetluse ja lihthanke puhul kontrollib register hanke alustamise tegevust alustades tähtaja vastavust riigihangete seaduses sätestatule.  Lubatust lühema tähtaja puhul kuvatakse hankijale hoiatust. 
  • Optimeeriti mitme pakkuja ja alltöövõtjaga taotluste/pakkumuste hankepassi kuvamise lahendust. Mitme ühispakkujaga ja tuginetavate alltöövõtjate/isikutega taotlust/pakkumust tehes ei ole kõrvaldamise aluste ja kvalifitseerimistingimuste sektsioonid kohe lahti. Need tuleb nüüd ettevõtja kaupa avada, vajadusel andmed lisada ja salvestada. Oluline on, et iga ettevõtja kinnituste ees peab olema roheline linnuke ning kõrvaldamise aluste ja kvalifitseerimistingimuste töölehel peab esitamiseks samuti olema roheline linnuke. 
  • Sotsiaal- ja erimenetlustes (ainult) on võimalik alustada hankeid eelteatega (vt kasutusjuhend hankijale p 17 "Hanget alustavad eelteated"). Eelteate loomisel saab hankija valida, et eelteade on ühtlasi ka hanketeade. Huvitatud ettevõtjad peavad registreeruma osalemishuvist kinnitamise tähtajaks. Hiljem saadab hankija pakkumuse esitamise ettepanekuid vaid tähtajaks huvi üles näidanud ettevõtjatele. PS! Eelnevalt oli eelteade kasutusel vaid üle rahvusvahelise piirmäära hangetes tähtaegade lühendamiseks.
  • Hanke menüüsse lisandus hankeversioonide tööleht ja lepingute juurde lepingu andmete ajalugu. Hanke versioonide töölehel on näha, kus ja mida on muudetud. "Mis muutus" lingi alt saab võrrelda pdf dokumentide versioone. Kui hankija on üles laadinud oma dokumente pdf formaadis ja lisanud uue versiooni (mitte ei kustuta eelmist dokumenti ja ei lisa uut), siis võrreldakse ka hankija enda üleslaetud pdf dokumente.
  • Versiooniga 4.2 võeti RHR-is kasutusele vabavaraline andmebaasi tarkvara.

Eelnevate täiendustega registris saab tutvuda registri versioonide alamlehel.

  

Viimati uuendatud: 6. märts 2020