Sa oled siin

22. oktoobril täitus uuel riigihangete registril 1. tegevusaasta

Kaasaegne register pakub mitmekülgseid ja innovatiivseid e-teenuseid hankijatele, ettevõtjatele, kontrollasutustele, järelevalvele ja vaidlustuskomisjonile. Iseteeninduskeskkonnas  saab e-riigihanke korraldada algusest lõpuni elektroonselt, mis lihtsustab korralduslikku poolt, säästab aega ja suurendab läbipaistvust. Lisaks leiab sealt huvipakkuvad andmeid, näiteks hanke dokumente, lepingute ja vaidlustuste andmeid, infot läbi viidud riigihangete ja sõlmitud lepingute kohta.

Hea meel on tõdeda, et aasta jooksul on register leidnud aktiivset kasutamist:

• külastuste arv on keskmiselt 20 000 korda päevas;
• registreerus 6288 uut kasutajat, neist 695 välisriikidest, kokku on tänaseks kasutajaid üle 50 000;
• läbi viidi 10963 menetlust, neist 98 % e-menetlusena;
• hangete tulemusena sõlmiti 15 187 lepingut;
• registris avaldati kokku 19 143 teadet.

Lisaks tehnilistele uuendustele, lisandunud automaatkontrollidele, eeltäidetud vormidele ja paindlike menetlusvõimaluste lisamisele pakub register ka innovaatilisi e-hanke tööriistu. Hankepass on nüüdseks täielikult registrisse integreeritud ja teisi hankepassi teenuseid enam kasutada  ei ole vaja. Tehtud on 40 e-kataloogi hanget ja loodud üks dünaamiline hankesüsteem.

Register sai eelmisel aastal Euroopa Komisjonilt kõrge tunnustuse ühekordsete andmete esitamise printsiibi eduka rakendamise ja koosvõime eest teiste riigi infosüsteemidega.  Nii suures ulatuses ja heal tasemel ühekordsete andmete esitamise põhimõtte rakendamine on Euroopas ainulaadne.

Riigikontroll hindas selle aasta auditiaruandes "Avaliku sektori tarkvaraarenduse projektide juhtimine", et riigihangete registri arendusprojekt on läbi viidud tõhusalt ehk olulises osas ettenähtud eelarvega, kokkulepitud ajaks ning vajaliku funktsionaalsusega.

Registri arendusprojekt ei ole veel aga lõppenud. Selle aasta lõpuks ja uuel aastal jõuab kasutajateni veel nii mõnigi funktsionaalsus, näiteks tähtaegade kontroll, turu-uuringud,  hankijapõhised aruanded ja masintöödeldavad avaandmed.

Uus register valmib rahandusministeeriumi ja rahandusministeeriumi infotehnoloogikeskuse (RMIT) koostöös arendajaga Nortal AS. Projekti planeeritud kogumaksumus on ca 2,5 miljonit eurot, kestvusega aastatel 2016-2020. E-kataloogi rakendus valmis registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) ja arendaja AS CGI Eesti koostöös. Projektide tegevusi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja riigieelarvest.

Viimati uuendatud: 23. oktoober 2019