Sa oled siin

22. oktoobril jõuab kasutajateni uus riigihangete register

 

Kui kõik läheb plaanipäraselt, jõuab uus tehniliselt kaasajastatud, värske välimuse ja tegevuspõhise loogikaga riigihangete register kasutajateni esmaspäeval, 22. oktoobril 2018.

Uue registri loomisel on läbi viidud ühiseid testimisi nii hankijate kui pakkujate esindajatega ning sellest lähtuvalt on registrit täiendanud mitmete tagasisidest tulnud ettepanekutega. Oluliselt on täienenud info otsimise, leidmise ja tellimise teenused. Uues registris saab  alates selle kasutusse võtmisest läbi viia kõiki samu menetlusliike, mis tänases registris on kasutusel. Lisatud on väikeostu korraldamise võimalus alla lihthanke piirmäära jäävate ostude tegemiseks. Hanke tingimuste osas on eesmärk suunata hankijaid üle minema failipõhiselt pakkumuste küsimiselt andmevormide põhisele lähenemisele. Koostöös Registrite ja Infosüsteemide Keskusega on loodud võimalus kasutada e-katalooge. Täiendavad võimalused, nagu e-oksjon, dünaamiline hankesüsteem, kvalifitseerimissüsteem või turuuringud,  lisanduvad hiljem.

Uuele registrile üleminekul soovime kasutajate tööd võimalikult vähe häirida, kuid andmete ülekandmine ja uue keskkonna seadistamine võtab siiski oma aja. Seega palume kasutajatel arvestada järgnevaga:

  • register ei ole kasutamiseks kättesaadav vahemikus neljapäev, 18.10.2018, kell 16:00 kuni pühapäev, 21.10.2018 (k.a);
  • viimased riigisiseselt avaldatavad teated avaldab register neljapäeval, 18.10.2018 kell 15:00;
  • viimased ELT-le saadetavad teated edastab register teisipäeval, 16.10 kell 15:00 ja avaldab neljapäeval, 18.10 kell 15:00;
  • vahemikus 17.10 – 18.10 register ELT-le teateid ei edasta ega avalda. 17.10 ja 18.10 esitatud ELT teated tagastab register hankijale ja neid saab uuesti esitada esmaspäeval, 22.10;
  • taotluste ja pakkumuste esitamise aega ei saa registris määrata perioodile reede, 19.10 kuni kolmapäev, 24.10 (k.a), et anda pakkujatele aega uue keskkonnaga kohanemiseks;
  • e-oksjonit palume alustavatesse hangetesse mitte planeerida, kuna e-oksjoni funktsionaalsust esialgu uues registris ei ole.

Septembrisse oleme planeeritud infopäevad nii hankijatele kui pakkujatele. Kasutajatel on võimalik septembrist uue registriga tutvuda registri koolituskeskkonnas. Oktoobrist algavad 2-päevased riigihangete teemalised koolitusprogrammid üle Eesti, millest esimene päev hõlmab riigihangete seaduse teemasid ja teine päev on pühendatud e-hangete ja e-kataloogi funktsionaalsusele registris. Info täpsustub augustis.

Rohkem infot registri arendusprojekti kohta leiate https://www.rahandusministeerium.ee/et/eesmargidtegevused/riigihangete-poliitika/riigihangete-register/registri-arendamine.

Viimati uuendatud: 11. juuli 2018