Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise
tõkestamine on valitsuse
üks prioriteete.
Loe lisa

Riigi eelarvestrateegia

Maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu arvestus 
alates 2018. aastast. 

Loe siit.

Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust

Eesti 2035

Eesti riigi pikaajaline arengustrateegia

Lähemalt »

 

 

Haldusreform 2017

Loe erinevate autorite
kirjutatud analüütiliste
artiklite kogumikku siit (PDF).

Maksukoormuse uuring

Eelinfo: 23. – 27. september 2019

23. – 27. september 2019 

Esmaspäev, 23. september

• Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Raigo Uukkivi annavad riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungil ülevaate avaliku ja erasektori koostöö võimalikkusest.
• Kantsler Veiko Tali, asekantslerid Märten Ross, Dmitri Jegorov ja Sven Kirsipuu osalevad Eesti 2035 seminaril „Oskused ja tööturg“ Hilton Tallinn Park hotellis.

Teisipäev, 24. september

• Rahandusminister Martin Helme ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuse istungil.
• Riigihalduse minister Jaak Aab annab riigikogule ülevaate avaliku teenistuse 2018. aasta aruandest.
• Kantsler Veiko Tali kohtub Kõrgõzstani kõrgetasemelise delegatsiooniga, kes viibib Eestis õppevisiidil haldusreformi teemadel.
• Kantsler Veiko Tali ja asekantsler Raigo Uukkivi osalevad Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) nõukoja koosolekul.

Kolmapäev, 25. september

• Rahandusminister Martin Helme ja Hong Kongi finantsteenuste ja rahandusministeeriumi peasekretär James H. Lau Jr allkirjastavad Hong Kongi ja Eesti vahelise topeltmaksustamise vältimise lepingu.
• Rahandusminister Martin Helme, kantsler Veiko Tali ja asekantsler Märten Ross osalevad rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise valitsuskomisjoni istungil.
• Rahandusminister Martin Helme osaleb kolmapäevast neljapäevani Kolme Mere Algatuse tippkohtumisel Varssavis.
• Riigihalduse minister Jaak Aab esineb ettekandega maal elamise päeva avaüritusel Sõmerus.

Neljapäev, 26. september

• Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb valitsuse väljasõiduistungil Põgaris ja valitsuse kabinetinõupidamisel.
• Asekantsler Raigo Uukkivi osaleb Tehvandi nõukogu koosolekul Tartumaal.

Reede, 27. september

• Rahandusminister Martin Helme, asekantslerid Märten Ross, Sven Kirsipuu ja Dmitri Jegorov kohtuvad Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) majandusraporti poliitikamissiooniga.
• Kantsler Veiko Tali, asekantslerid Kaia Sarnet, Dmitri Jegorov ja Sven Kirsipuu osalevad Eesti 2035 seminaril „Riigivalitsemine“ Hilton Tallinn Park hotellis.

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahandusministeeriumile ekslikult tasutud summad

Kui tasusite summa pangakontole ekslikult või eksisite viitenumbriga, soovite enammakstud summa tagastamist või soovite loobuda toimingust, mille eest riigilõivu tasusite, siis esitage taotlus nõude esitanud asutusele või lõivustatud toimingu osutajale (viitenumbri omanikule).

Lisainfo: 611 3819 või abi.kassa@fin.ee

Loe lähemalt leheküljelt Rahandusministeeriumi pangakontod ja viitenumbrid

Riigi eelarvestrateegia

Riigi eelarvestrateegia 2018–2021 järgi on valitsuse neli suurt eesmärki edendada Eesti majanduskasvu, kasvatada Eesti rahvaarvu, hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut ning suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust. Eelarvestrateegia näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse eesmärkide saavutamiseks.

Majandus kasvab aastatel 2017–2021 keskmiselt 2,8 protsenti aastas ja riigi maksutulu kasvab keskmiselt 6,5 protsenti aastas. Maksud soodustavad rohkem majanduskasvu: teenimise asemel maksustame rohkem tarbimist ning inimeste sissetulekud ja ostujõud kasvavad. Maksukoormus jääb stabiilselt veidi alla 36 protsendi sisemajanduse koguproduktist.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.