Eelinfo

Rahandusministeeriumi eelinfo

13.–17. juuli 2020

Teisipäev, 14. juuli

  • Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Eesti Meediaettevõtete Liiduga, keda esindavad liidu juhataja Merle Viirmaa-Treifeldt, Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev, Raplamaa Sõnumite peatoimetaja Tõnis Tõnisson, Postimees Grupi maakonnalehtede juht Margus Mets ja Tartu Ülikooli ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne-Kõuts Klemm.
  • Statistikaamet avaldab oma andmebaasis andmed puuetega noorte kohta haldusüksuse järgi aastatel 2019–2020, vt http://www.stat.ee/avaldamiskalender

Kolmapäev, 15. juuli

  • Riigihalduse minister Jaak Aab külastab Järva maakonda, kohtudes Järva valla juhtide vallavanem Rait Pihelgase ning abivallavanemate Toomas Tammiku ja Tiina Orastega, Türi valla juhtide vallavanem Pipi-Liis Siemanniga ja abivallavanem Elari Hiisiga. Minister külastab ka Koigi külas puidu termotöötlusega tegelevat ettevõtet Thermoarena OÜ ja osaleb rahvakohtumisel Paides.
  • Statistikaamet avaldab oma andmebaasis tarbijahindade harmoneeritud indeksi uued andmed, vt http://www.stat.ee/avaldamiskalender  .

Neljapäev, 16. juuli

  • Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel. 
  • Statistikaamet avaldab oma andmebaasis 2020. aasta teise kvartali andmed ehitusloa saanud ja kasutusse lubatud eluruumide, mitteelamute ja rajatiste kohta, vt http://www.stat.ee/avaldamiskalender
  • Statistikaamet avaldab oma andmebaasis esmaselt registreeritud sõidukite statistika 2020. aasta juuni seisuga, vt http://www.stat.ee/avaldamiskalender

Reede, 17. juuli

  • Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Eesti Arhitektide Liiduga, et arutada väikelinnade tuleviku, kliimapoliitika ja energiatõhusa linnaplaneerimise teemasid.

Riigihalduse minister Jaak Aab asendab 11.–15. juulil puhkusel viibivat sotsiaalminister Tanel Kiike.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem asendab 7.7–17.7 puhkusel viibivat rahandusminister Martin Helmet.

 

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahapesu tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine on valitsuse üks prioriteete. Eesti ametiasutused aitavad omalt poolt tagada rahvusvahelise järelevalve võrgustiku toimimist.

Loe lähemalt siit

Uudised rahapesu tõkestamise kohta leiad siit

Riigieelarve

2020. aasta riigieelarve järgi on valitsuse viis prioriteeti peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik. Eelarve näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse sihtide saavutamiseks.

Eelarve kulude ja investeeringute maht on 11,6 miljardit eurot ja tulude maht 11,8 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2019. aastaga 6,9 protsenti ehk 760 miljoni euro võrra. Kulud kasvavad võrreldes aasta varasemaga 2,1 protsenti ehk 236 miljoni euro võrra.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.