Kesk-Läänemere programmi 2021-2027 avalik arutelu

Esita ettepanek Eesti, Läti, Soome ja Rootsi programmdokumendi kavandile!

Tähtaeg 21.03.21
Loe siit

Õiglane üleminek

Ida-Virumaa
arendamine
kliimaeesmärke
arvestavalt 

Loe siit

Koroonaviirus COVID-19

Loe koroonaviiruse COVID-19
korduma kippuvaid
küsimusi siit.

Tule meile tööle!

Maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu arvestus 
alates 2018. aastast. 

Loe siit.

Eesti 2035

Eesti riigi pikaajaline arengustrateegia

Lähemalt »

 

 

Rahandusministeeriumi eelinfo

Esmaspäev, 1. märts

 • Kell 11 tutvustab Statistikaamet virtuaalsel pressikonverentsil sisemajanduse koguprodukti (SKP) 2020. aasta IV kvartali andmeid. 
  Kuidas möödus majanduses neljas kvartal?
  Mida saab öelda 2020. aasta majandustulemuste kokkuvõtteks?
  Kuidas läheb Eestil võrreldes ülejäänud Euroopaga?
  Kõneleb majandus- ja keskkonnastatistika osakonna juhtivanalüütik Robert Müürsepp. Pressikonverents toimub Zoom keskkonnas (ID: 829 7734 2044).

 • Finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross osaleb veebikohtumisel Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) Eesti artikkel IV missiooni ekspertidega.

Teisipäev, 2. märts

 • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsusekabineti nõupidamisel, kus päevakorras on COVID-19 koroonaviirusega seotud küsimused.

Neljapäev, 4. märts  

 • Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ja riigihalduse minister Jaak Aab osalevad valitsuskabineti nõupidamisel.

Reede, 5. märts

 • Riigihalduse minister Jaak Aab viibib visiidil Ida-Virumaal, kus osaleb veebiseminaril Rohepööre ja Ida-Virumaa tulevik. Narva tööstuspargis toimuval seminaril räägitakse, mida rohepööre piirkonna jaoks tähendab ja kuidas Euroopa Liidu rahalised vahendid võiksid aidata muutusi ellu viia. Samuti arutatakse, miks võiks kasvule orienteeritud ettevõtted kaaluda oma tegevuse laiendamist Ida-Virumaale. Veebiüritusele on võimalik registreeruda kõigil huvilistel. Korraldaja: Euroopa Komisjoni Eesti esindus.

  Samuti osaleb riigihalduse minister Jaak Aab OÜ TBHAWT Manufacturing tuulegeneraatorite tehase nurgakivi asetamise tseremoonial Kohtla-Järve tööstuspargis.

Osale riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" loomisel

Aastal 2020 lõpeb Eestis ligi paarkümmend valdkondlikku arengukava ning ka senine Euroopa Liidu toetuste jagamise periood. Et anda poliitikakujundajatele ja otsustajatele ühine nägemus ja suund riigi arengust, koostame pikaajalise strateegia „Eesti 2035“.

Strateegia hõlmab kõiki valdkondi ning on ka suunanäitaja riigi eelarvestrateegiale ja Euroopa Liidu toetuste jaotuse planeerimisele. Töö on praegu poolel teel ning kõik huvilised, kaasamõtlejad, otsustajad ja hoolijad üle Eesti on oodatud strateegia loomises osalema. Lähem info siit.

Rahapesu tõkestamine

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine on valitsuse üks prioriteete. Eesti ametiasutused aitavad omalt poolt tagada rahvusvahelise järelevalve võrgustiku toimimist.

Loe lähemalt siit

Uudised rahapesu tõkestamise kohta leiad siit

Riigieelarve

2021. aasta riigieelarvel on neli peamist suunda: püsime terved (panustades tervishoidu), aitame neid, kes seda enim vajavad (sotsiaalkaitse), kiirendame nutikat arengut (teadus) ja jätkame investeeringuid tulevikku (rohe- ja digipööre).

Eelarve kulude ja investeeringute maht on 13,1 miljardit eurot ja tulude maht 11,2 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2020. aastaga 5 protsenti ehk 534 miljoni euro võrra. Kulud ja investeeringud kasvavad võrreldes aasta varasemaga ligikaudu ühe miljardi euro võrra.

Vaata, kuidas riik Sinu raha kasutab

Riigiraha rakenduse abil saab tutvuda keskvalitsuse, kohalike omavalitsuste ja teiste valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsolukorra ja tegevusega. Rakendus võimaldab igaühel andmeid analüüsida, võrrelda ja seostada: riigiraha.fin.ee 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.