2019. aasta riigieelarve

 

Edendame majanduskasvu,
toetame rahvaarvu kasvu,
tugevdame julgeolekut
ja suurendame heaolu.

Loe lähemalt

Tegelikud kasusaajad

Ettevõtted, MTÜd ja sihtasutused
peavad 30. oktoobriks esitama
andmed oma tegelike kasusaajate
kohta.

Loe täpsemalt andmete
esitamise juhisest
(PDF)

Beneficial owners

The submission deadline of data
regarding beneficial owners is
October 30. 

Guidelines for the definition
of a beneficial owner
(DOC)

Haldusreform 2017

Loe erinevate autorite
kirjutatud analüütiliste
artiklite kogumikku siit (PDF).

Maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu arvestus 
2018. aastal. 

Loe siit.

Riigi eelarvestrateegia 2019–2022

 

Edendame majanduskasvu, 
tugevdame Eesti julgeolekut, 
kasvatame rahvaarvu.

Loe lähemalt

Maksukoormuse uuring

Eelinfo 12.–16. november

Esmaspäev, 12. november

 • Riigihalduse minister Janek Mäggi avab Omniva logistikakeskuse Rae vallas Pähklimäel ja kohtub Omniva juhtkonnaga.
 • Asekantsler Dmitri Jegorov esineb ettekandega platvormimajanduse väljakutsetest maksude kogumisega seoses Digital 9 riikide rühma (Soome, Rootsi, Iirimaa, Suurbritannia, Poola, Tšehhi, Hollandi ja Taani) majandus-, telekommunikatsiooni- ja Euroopa Liidu asjade ministrite kohtumisel, kes viibivad Tallinnas Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri kutsel.

Teisipäev, 13. november

 • Rahandusminister Toomas Tõniste ja asekantsler Dmitri Jegorov kohtuvad Eesti Ajalehtede Liidu esindajatega.
 • Riigihalduse minister Janek Mäggi esineb ettekandega „Jätkusuutlik maksupoliitika regionaalarengu nurgakivina“ XVII omavalitsusfoorumil Tallinnas kultuurikatlas.
 • Riigihalduse minister Janek Mäggi kohtub tarkvaraettevõtte Flowit Estonia juhatuse liikmete Andres Aaviku ja Juhan Pukkiga, et arutada avaliku sektori töö tõhustamise võimalusi tarkvararobootika abil.
 • Riigihalduse minister Janek Mäggi esineb kutseõppe edendajate sügisseminaril Pühajärvel ettekandega „Kutseõppeasutused on kohaliku majanduselu vedurid“.
 • Riigihalduse minister Janek Mäggi külastab Mustveed.
 • Asekantslerid Märten Ross ja Dmitri Jegorov osalevad e-residentsuse programmi nõukogu koosolekul.
 • Asekantsler Märten Ross osaleb kohtumisel Nasdaqi asepresidendi Ludovic Aigrot’ga finantsinspektsioonis. 

Kolmapäev, 14. november

 • Rahandusminister Toomas Tõniste esineb riigikogu täiskogu ees ettekandega riigi 2017. majandusaasta koondaruandest.
 • Riigihalduse minister Janek Mäggi vastab infotunnis riigikogu liikmete küsimustele.
 • Riigihalduse minister Janek Mäggi kohtub riigikogu Ida-Virumaa toetusrühmaga.
 • Kantsler Veiko Tali ning asekantslerid Dmitri Jegorov, Kaie Koskaru-Nelk, Märten Ross, Kaia Sarnet ja Raigo Uukkivi osalevad riigikantselei korraldatavas strateegia „Eesti 2035“ ettevalmistavas töötoas, kuhu on kutsutud kõigi ministeeriumide kantslerid ja asekantslerid.

Neljapäev, 15. november

 • Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Janek Mäggi osalevad valitsuse ja valitsusasutuste 100. aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel ja vastuvõtul Tallinna õpetajate majas, millele on kutsutud kõik Eesti Vabariigi seniste valitsuste ministrid.
 • Rahandusminister Toomas Tõniste ja riigihalduse minister Janek Mäggi osalevad valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Reede, 16. november

 • Rahandusminister Toomas Tõniste annab tunni Tabasalu Ühisgümnaasiumi õpilastele.
 • Riigihalduse minister Janek Mäggi külastab Tartu maakonda, kohtudes omavalitsusjuhtide ja kohalike ettevõtjatega.
 • Kantsler Veiko Tali osaleb töötukassa strateegiapäeval. 

Rahandusminister Toomas Tõniste on puhkusel 12. novembril.

Maavalitsuste ülesannete jaotus

Maavalitsused lõpetavad alates 1. jaanuarist 2018 tegevuse ning nende senised ülesanded anti üle riigiasutustele ja kohalikele omavalitsustele. Osa ülesandeid sai endale ka rahandusministeeriumisse loodud regionaalhalduse osakond. Osakonnal on maakondlikud talitused, kus töötavad sõltuvalt maakonnast 3-7 töötajat. Kokku töötab osakonna koosseisus 1. jaanuarist 67 inimest (võrdluseks: maavalitsustes oli 01.01.2017 seisuga kokku 477 töötajat). Regionaalhalduse osakonna põhiülesanneteks on näiteks kohalike omavalitsuste nõustamine, arvamuste andmine maakonda puudutavates valdkondlikes poliitikates, regionaalpoliitika kavandamisel ja väljatöötamises osalemine, maakonnaplaneeringute ja riigi eriplaneeringute koostamise korraldamine ning riigi teenuste osutamise koordineerimine maakonnas (informatsiooni saab ka www.maavalitsus.ee).

Vaata lähemalt maavalitsuste ülesannete jaotust ning uue osakonna töökorraldust siit.

 

Rahandusministeeriumile ekslikult tasutud summad

Kui tasusite summa pangakontole ekslikult või eksisite viitenumbriga, soovite enammakstud summa tagastamist või soovite loobuda toimingust, mille eest riigilõivu tasusite, siis esitage taotlus nõude esitanud asutusele või lõivustatud toimingu osutajale (viitenumbri omanikule).

Lisainfo: 611 3819 või abi.kassa@fin.ee

Loe lähemalt leheküljelt Rahandusministeeriumi pangakontod ja viitenumbrid

Riigi eelarvestrateegia

Riigi eelarvestrateegia 2018–2021 järgi on valitsuse neli suurt eesmärki edendada Eesti majanduskasvu, kasvatada Eesti rahvaarvu, hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut ning suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust. Eelarvestrateegia näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse eesmärkide saavutamiseks.

Majandus kasvab aastatel 2017–2021 keskmiselt 2,8 protsenti aastas ja riigi maksutulu kasvab keskmiselt 6,5 protsenti aastas. Maksud soodustavad rohkem majanduskasvu: teenimise asemel maksustame rohkem tarbimist ning inimeste sissetulekud ja ostujõud kasvavad. Maksukoormus jääb stabiilselt veidi alla 36 protsendi sisemajanduse koguproduktist.

Haldusreform

Juuli alguses tegi valitsus viimased haldusterritoriaalset reformi puudutavad otsused. Vabatahtlike ja valitsuse algatatud ühinemiste tulemusel jääb Eestis 213 omavalitsusest alles 79 kohalikku omavalitsust ehk 15 linna ja 64 valda. Loe lähemalt.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.