Otsime Põhja- ja Baltimaade valijaskonna nõunikku Maailmapangas

Maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu arvestus 
2018. aastal. 

Loe siit.

2018. aasta riigieelarve

 

Edendame majanduskasvu,
toetame rahvaarvu kasvu,
tugevdame julgeolekut
ja suurendame heaolu.

Loe lähemalt

Riigi eelarvestrateegia 2018–2021

 

Edendame majanduskasvu, 
tugevdame Eesti julgeolekut, 
kasvatame rahvaarvu.

Loe lähemalt

Maksukoormuse uuring

Rahandusministeeriumi eelinfo 26. veebruar – 2. märts 2018

Esmaspäev, 26. veebruar

  • Kantsler Veiko Tali osaleb iganädalasel ministeeriumide kantslerite nõupidamisel, mis valmistab ette valitsuse istungit ja kabinetinõupidamist.
  • Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk kohtub Norra suursaadiku Dagfinn Sørliga.

Teisipäev, 27. veebruar

  • Riigihalduse minister Jaak Aab külastab Viljandi ettevõtteid Viljandi Aken ja Uks, Hansa Candle ja Viljandi Veevärk ning kohtub rahandusministeeriumi regionaahalduse osakonna Viljandi maakondliku talituse töötajatega.
  • Asekantsler Kaie Koskaru-Nelk osaleb Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu koosolekul.

Kolmapäev, 28. veebruar

  • Riigihalduse minister Jaak Aab kohtub Türgi suursaadiku Hayriye Kumaşcıoğluga.
  • Kantsler Veiko Tali osaleb Riigimetsa Majandamise Keskuse auditikomitee istungil.
  • Asekantsler Raigo Uukkivi osaleb registripõhise rahva ja eluruumide loenduse juhtrühma koosolekul statistikaametis.

Neljapäev, 1. märts

  • Kell 11.00 toimub statistikaametis (Tatari 51, Tallinn) pressikonverents, kus eelmise aasta keskmise palga trende tutvustab statistikaameti ettevõtlus- ja põllumajandusstatistika juhtivstatistik Kai Maasoo. Statistikaameti peadirektor Mart Mägi ja statistikaameti projektijuht Tõnis Tähe räägivad olulistest muudatustest palga- ja tööjõuandmete kogumisel seoses „Aruandlus 3.0“ rakendumisega. Maksu- ja tolliameti, statistikaameti ja Eesti Panga ühisprojekti „Aruandlus 3.0“ eesmärk on luua võimalused riigile vajalike andmete automaatseks liikumiseks, lähtudes minimaalsusest ja lihtsusest. Esimeses järjekorras vähendatakse ettevõtjate koormust palga ja tööjõu andmete esitamisel. Järgmise kahe aasta jooksul töötatakse välja ülejäänud majandusarvestusest edastatavate andmete taksonoomia ja võimaldatakse nende automaatne esitamine.
  • Riigihalduse minister Jaak Aab osaleb valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

Rahandusminister Toomas Tõniste on puhkusel 26. veebruarist 2. märtsini.
Asekantsler Kaia Sarnet on puhkusel 26. veebruarist 2. märtsini.

Maavalitsuste ülesannete jaotus

Maavalitsused lõpetavad alates 1. jaanuarist 2018 tegevuse ning nende senised ülesanded anti üle riigiasutustele ja kohalikele omavalitsustele. Osa ülesandeid sai endale ka rahandusministeeriumisse loodud regionaalhalduse osakond. Osakonnal on maakondlikud talitused, kus töötavad sõltuvalt maakonnast 3-7 töötajat. Kokku töötab osakonna koosseisus 1. jaanuarist 67 inimest (võrdluseks: maavalitsustes oli 01.01.2017 seisuga kokku 477 töötajat). Regionaalhalduse osakonna põhiülesanneteks on näiteks kohalike omavalitsuste nõustamine, arvamuste andmine maakonda puudutavates valdkondlikes poliitikates, regionaalpoliitika kavandamisel ja väljatöötamises osalemine, maakonnaplaneeringute ja riigi eriplaneeringute koostamise korraldamine ning riigi teenuste osutamise koordineerimine maakonnas.

Vaata lähemalt maavalitsuste ülesannete jaotust ning uue osakonna töökorraldust siit.

 

Rahandusministeeriumile ekslikult tasutud summad

Kui tasusite summa pangakontole ekslikult või eksisite viitenumbriga, soovite enammakstud summa tagastamist või soovite loobuda toimingust, mille eest riigilõivu tasusite, siis esitage taotlus nõude esitanud asutusele või lõivustatud toimingu osutajale (viitenumbri omanikule).

Lisainfo: 611 3819 või abi.kassa@fin.ee

Loe lähemalt leheküljelt Rahandusministeeriumi pangakontod ja viitenumbrid

Riigi eelarvestrateegia

Riigi eelarvestrateegia 2018–2021 järgi on valitsuse neli suurt eesmärki edendada Eesti majanduskasvu, kasvatada Eesti rahvaarvu, hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut ning suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust. Eelarvestrateegia näeb ette konkreetsemad tegevused ja rahastuse valitsuse eesmärkide saavutamiseks.

Majandus kasvab aastatel 2017–2021 keskmiselt 2,8 protsenti aastas ja riigi maksutulu kasvab keskmiselt 6,5 protsenti aastas. Maksud soodustavad rohkem majanduskasvu: teenimise asemel maksustame rohkem tarbimist ning inimeste sissetulekud ja ostujõud kasvavad. Maksukoormus jääb stabiilselt veidi alla 36 protsendi sisemajanduse koguproduktist.

Haldusreform

Juuli alguses tegi valitsus viimased haldusterritoriaalset reformi puudutavad otsused. Vabatahtlike ja valitsuse algatatud ühinemiste tulemusel jääb Eestis 213 omavalitsusest alles 79 kohalikku omavalitsust ehk 15 linna ja 64 valda. Loe lähemalt.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.