1. Kas toetuse saaja, kes ei ole hankija RHS-i mõistes, ostu saab vaidlustada riigihangete vaidlustuskomisjonis?
(lisatud20.09.2019)
Toetuse saaja, kes ei ole hankija RHS-i mõistes, otsuseid ei saa vaidlustada vaidlustusmenetluses, vaid vaidlus lahendatakse pädevas kohtus.
2. Kas toetuse saaja ostu puhul piisab, kui riigihanke alusdokumentides muudatuste tegemisel pikendatakse hanketähtaega poole võrra?
(lisatud20.09.2019)
Toetuse saaja, kes ei ole hankija riigihangete seaduse mõistes, ei ole kohustatud järgima RHS-s hankijatele sätestatut ning seega ei kohaldu ka RHS §-s 82 sätestatud regulatsioon.
Üldjuhul on sellisetel isikutel siiski rahastamistingimustest tulenevalt kohustus järgida riigihanke korraldamise üldpõhimõtteid, mistõttu tuleks pakkumuste esitamise tähtaja pikendamisel määrata mõistlik tähtaeg, lähtudes hanke keerukusest, nõutavate dokumentide mahust ja muudest sellistest asjaoludest.
Oluline on, et toetuse saaja peab kinni toetuse andja poolt kehtestatud nõuetest ning enda kehtestatud tingimustest. Küsimustega, mis on seotud toetuse kasutamise tingimustega, sh hankele kehtestatud nõuetega soovitame pöörduda toetuse andja poole.
3. Kellena peab end RHS-i mõistes määratlema ettevõtja, kes on küll RHS-i mõistes hankija, kuid saab ka toetust?
(lisatud20.09.2019)
Toetuse saaja, kes on hankija RHS § 5 tähenduses, peab järgima hankija kohta sätestatud reegleid (sh RHS-i), seega peab ta end ka registris määraltema hankijana ning järgima hankijale kehtivaid nõudeid.